Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • Už sú opäť tu....

  Prajeme všetkým požehnané prázdniny.

 • Exkurzia v Poprade

  Stáva sa už tradíciou, že na konci školského roku odmení Jožko Knap spolu s p.riaditeľkou tých žiakov, ktorí sa na hodinách náboženstva najviac snažili a chodili na sv. omše, exkurziou u saleziánov v Poprade. Tento rok sa k tímu pridal aj otec Vilo a jeho šiestaci. Z vybraných 18 štvrtákov, piatakov a šiestakov sa exkurzie zúčastnili desiati odvážni. Museli prekonať námahu pri prechádzke večerným Popradom, strach pri večernej opekačke a „strašidelnej hre“ o Šípovej Ruženke. Tí čo „prežili“, sa na druhý deň zúčastnili sv. omše v saleziánskom noviciáte a potom sme navštívili miestne kúpalisko. Program bol unavujúci a preto takmer všetci vo vlaku naspäť pospali.

 • Škola v prírode

  Koncom mája sme boli v škole v prírode na Drienici. Mali sme pestrý program. Mali sme vynikajúce raňajky, obed a večeru. Chodili sme na prechádzky a všeličo sme tam videli: lanovky, maličkú jašteričku, ťažného koňa. Jedno popoludnie sme sa vozili na koňoch. Boli vycvičení, ale aj tak sme sa ich báli. Mali sme aj opekačku a diskotéku. Na diskotéke sme si našli kamarátky: jedna sa vola sa Miňka a druhá Viki. Na opekačku prišiel k nám pán učiteľ Peržeľ. Hral na harmonike a my sme spievali. Spievali sme o don Boscovi, všetci okolo nás urobili kruh a nám tlieskali.

  Informoval: žiaci 3.B

 • Deň mlieka v ŠKD

  Dňa 17.5.2018 deti v ŠKD slávili medzinárodný deň mlieka rôznymi aktivitami. Naša dobrá teta kuchárka nám uvarila kakao, ktoré všetkým deťom chutilo. Prostredníctvom interaktívnej tabule sa deti viac dozvedeli „Cestou mlieka“ o kravičkách, procese dojenia a spracovania mlieka. Každé dieťa si z domu prinieslo nejaký mliečny výrobok, na ktorom si tiež pochutilo.

  Informoval: Bc. Ľudmila Kocúrová

 • Krajské majstrovstvá v Prehadzovanej trojíc

  Na Majstrovstvách kraja v Prehadzovanej trojíc si vybojovali postup aj naši  žiaci tretieho a štvrtého ročníka.

  Záverečný turnaj o postup na Majstrovstvá Slovenska sa konal dňa 23.5.2018 v Prešove. Zúčastnilo sa ho 6 družstiev z celého prešovského  kraja. Naši žiaci si postup do finále nevybojovali  a v boji o 5. miesto vyhrali nad základnou školou z Prešova a získali tak celkove 5. miesto .

  Tím  tvorili :  Luboš Kaputa, Melánia Dreveňáková, Andrej Dreveňak, Tomáš Sivák a Richard Peta.

  Súťažiacim blahoželáme.

  Informoval: Ing.Mgr. Ján Kýpeť

 • Okresné kolo vo Vybíjanej

  Dňa 15.5.2018 sa dievčatá našej školy zúčastnili okresného kola vo Vybíjanej.

  Z okresu Bardejov bolo na súťaži osem základných škôl. V našej skupine B, v ktorej sme hrali my, sme porazili všetky družstvá a postúpili sme do finále, kde sme vyhrali nad 4.ZŠ Bartolomeja Krpelca a získali sme I.miesto. Týmto sme postúpili na krajské majstrovstvá vo Vybíjanej, ktoré sa budú konať v Humennom 28.5.2018.

   

 • Naša Záhrada - Our Garden

 • Kapušianský hrad

  30. apríla sme sa vybrali spoznať históriu Kapušianského hradu. Dopravným prostriedkom nám bol vlak a naše nohy. Keď sme boli  na jednom z nádvorí, učitelia nám porozprávali, ako sa žilo v dávnych dobách. Navštívili sme aj vyhliadkovú vežu. Mnohí z nás mali strach, ale zvládli sme to. Všetci sme mali v tento deň veľmi pekné zážitky - žiaci 4. - 6.ročníka.

  Informoval: Dávid Mihalik, IV.A

 • Oznam

  V stredu 9.5.2018  o 12,30 sa uskutoční zápis do materskej školy. Na zápis treba prísť s dieťaťom a priniesť so sebou rodný list a kartičku poistenca!

 • Malý futbal mladších žiakov v Bardejove

  Dňa 3. 5. 2018 sa žiaci ZŠ s MŠ bl. Zefyrína zúčastnili futbalového turnaja v malom futbale mladších žiakov základných škôl v Bardejove.

  V základnej skupine , v ktorej hrali s nami ZŠ Raslavice, ZŠ Dlhá Lúka a ZŠ Vimbarg, sme získali 3. miesto a do finále sme nepostúpili. Školu reprezentovali Š. Dreveňák, R. Bilý, L. Kaputa, L. Bystrý, T: Mihálik, O. Peta, A. Mihálik, Jozef Bilý a Vasil Šamko.

  Informoval: Ing.Mgr. Ján Kýpeť

 • Na McDonald´s Cupe štvrtý

  Aj tento rok sa naši žiaci zúčastnili 20. ročníka futbalového turnaja McDonald´s Cup 2017/2018. Z 13- tich škôl bardejovského okresu sa naši žiaci umiestnili na peknom 4. mieste. Úspešným finalistom futbalového turnaja blahoželáme.

   

  Informoval: Ing. Mgr. Ján Kýpeť

 • Prírodovedné múzeum

  V piatok (27.4.) sa žiaci 2.A a 3.A vybrali do prírodovedného múzea v Bardejove. Videli tam množstvo zaujímavých zvierat ktoré žili alebo ešte žijú v okolí nášho bydliska. Najviac ich zaujali dravce a obdivovali sme zaujímavé perie ktoré zdobilo vtákov. Po návšteve múzea sme sa osviežili zmrzlinou a prešli námestím.

  Informoval: Mgr. Petra Glittová

 • Planetárium Prešov

  Dňa 18.03.2018 sa žiaci 5.A triedy zúčastnili exkurzie vo Hvezdárni Prešov.

  Program vo hvezdárni sa začínal prezentáciou o slnečnej sústave, kde nám vysvetlili všetko o planétach slnečnej sústavy, o fázach mesiaca a dokonca aj to, prečo planéta Pluto nepatrí do slnečnej sústavy. Po prezentácii a krátkom videu sme sa presunuli do planetária, kde sme sledovali nočnú oblohu. Videli sme rôzne súhvezdia ako napríklad: veľký voz, malý voz, medvedica, pastier, orion, pes, drak, atď.

  Na záver dňa v Prešove sme sa zastavili v meste na pizzu, ktorá nám veľmi chutila. Cestou domov si ešte jeden žiak kúpil na pamiatku dreveného koníka.

 • Technické múzeum - exkurzia

  Vyučovanie počas dňa sme strávili cestovaním do Košíc. Čakala nás návšteva Technického múzea.

  A bolo to veľké prekvapenie a zábava, keď nám bolo dovolené hrať sa a skúšať všetky prístroje.

  Výstava mala množstvo hracích stolov, kde sme skúšali náš postreh. Videli sme veľa zaujímavých a zábavných predmetov, prístrojov a vďaka ochotnej sprievodkyni sme mohli všetko vyskúšať a overiť si princípy fyziky.

  Škola hrou  - je najlepší spôsob ako sa veľa naučiť a ešte aj zabaviť.

   

   

  Informoval: M.Petová, L.Bystrý , 6.A

 • Prehadzovaná

  Športová hala bola 20.4.2018 obsadená žiakmi z ôsmych základných škôl. Aj my sme sa zúčastnili a boli sme v skupine spolu so žiakmi zo ZŠ Pod Papierňou, ZŠ Kružlov, ZŠ Komenského.

   Našim súperom v hre o 7.miesto bola ZŠ Pod Papierňou.

  Aj keď sme sa umiestnili na predposlednom mieste, sme radi, že môžeme zbierať skúsenosti .

  Vyhrali sme niekoľko tombolových cien, šťastie nám prialo.

  Ďakujeme.

  Informoval: Emília Ferencová, Vanesa Kotlariková , 6.A

 • DEŇ ZEME 22.apríl

  V utorok (24.4) si žiaci našej školy spolu s učiteľmi pripomenuli Deň Zeme. Pre žiakov boli pripravené tri stanovištia s aktivitami. Pani učiteľka Žaneta so svojimi žiakmi ukázala  divadielko o zvieratkách a odpadkoch, pri pani učiteľke Vlaste si žiaci zasadili kvety,bylinky a fazuľku a s pani učiteľkou Petrou vyčistili potok a okolie kostola. Žiaci počas dňa hodnotili výtvarné práce svojich spolužiakov na tému ZEM. Pochvala patrí všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do aktivít a snažili sa pekne nakresliť obrázok.

  Informoval: Mgr. Petra Glittová

 • LEGO výstava

 • Veľkonočné tvorenie

  Pred veľkonočnými sviatkami mamičky našich detí zavítali medzi nás do materskej školy, aby spolu so svojimi deťmi maľovali vajíčka, či vyrábali iné krásne veci z papiera na blížiace sa veľkonočné sviatky. Obohatili sa o rôzne nápady ako si skrášliť svoje príbytky počas Veľkej noci. Deti spolu s rodičmi vytvorili zaujímavé výrobky, ktoré si potom odniesli domov, aby im okrem iného pripomenuli i príjemne strávený čas so svojim deťmi a pani učiteľkami v materskej škole. Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu a posedenie s rodičmi a deťmi.

  Informoval: Mgr. Andrea Jurčišinová

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou bl. Zefyrína
  Poštárka 120A, Bardejov
 • +421 54 472 24 67

Fotogaléria