Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Prehadzovaná

  V piatok 09.11.2018 sa naši žiaci zúčastninili súťaže - Prehadzovaná v Mestskej Športovej hale Mier. Súťaži sa zúčastnilo osem škôl z prešovského kraja. Žiaci našej školy obsadili 5. miesto  a v hlavnej tombole o tablet 1. miesto. Tablet vyhrala Galina Drevenaková.

  Našu školu reprezentovali Galina Drevenakova, Peter Sivák, Alex Mihálik, Vasiľ Šamko, Lila Siváková, Mária Kotlariková, Lila Kaputová a Štefan Dreveňák.

   

  Informoval: Ing. Mgr. Ján Kýpeť

 • Strelecká liga

  Dňa 7. 11. 2018 sa žiaci ZŠ s MŠ bl. Zefyrína zúčastnili 1. okresného kola žiackej ligy v streľbe. Školu reprezentovali žiaci Kevin Bily, Alex MIhalik, Jozef Bily, David Mihalik, Luboš Kaputa. Najlepší strelec z našich žiakov bol Kevin Bilý, ktorý nastrieľal 147 bodov.

   

 • Školské sv. omše

  S novým školským rokom sa začali aj pravidelné školské sv. omše. Každý utorok na tretej vyučovacej hodine sa žiaci stretnú v kaplnke bl. Zefyrína, aby sa modlili, spievali a odpovedali na zvedavé otázky o. Jožka, Vila alebo Petra počas kázne. Aj takto sa učia byť anjelmi už tu na zemi.

 • Ochutnávka ovocia v 4.A

  Druhý týždeň v októbri sme v triede s pani učiteľkou urobili ochutnávku ovocia. Každý člen niečim prispel. Priniesli sme jablká,hrušky,hrozno,mandarínky a banány. Pani učiteľka zas  doplnila túto plejádu chutí sladkým medom a sušenými jablkami. Najviac nám chutila hruška s medom.

   

  Informoval: Natália Bilá, Samuel Bystrý, IV.A

 • Návšteva v kasárňach

  V piatok 21.9.2018 sme boli pozvaní na Deň otvorených dverí u Ozbrojených síl . Boli sme vybratí za slušné  správanie - žiaci 5. a 6.ročníka.Cestovali sme vlakom , pretože máme tento spôsob cestovania najradšej. Zo stanice sme prešli peši a neskôr na trolejbus až do cieľa našej cesty.

  V kasárňach na dvore bolo veľa žiakov aj z iných škôl. Pri zaujímavých stanoviskách sme mohli sadnúť do tanku, držať v ruke ťažkú zbraň, zatrúbiť na veľkom aute, behať a súťažiť cez prekážky, vidieť sebaobranu mužov v boji. Dokonca aj pochodovanie s vojakmi sme zažili. Parádny deň!!!

  Informoval: Šarlota Miháliková a Liliana Kaputová  - VI.A 

 • Školský rok 2018-2019

  Nový školský rok sme začali slávnostnou sv. omšou. Nováčikovia - škôlkari a prváci -  ich prvý deň v škole zvládli na výbornú. Im, starším žiakom, rodičom a učiteľom prajeme požehnaný školský rok, plný úspechov.

 • Exkurzia v Poprade

  Stáva sa už tradíciou, že na konci školského roku odmení Jožko Knap spolu s p.riaditeľkou tých žiakov, ktorí sa na hodinách náboženstva najviac snažili a chodili na sv. omše, exkurziou u saleziánov v Poprade. Tento rok sa k tímu pridal aj otec Vilo a jeho šiestaci. Z vybraných 18 štvrtákov, piatakov a šiestakov sa exkurzie zúčastnili desiati odvážni. Museli prekonať námahu pri prechádzke večerným Popradom, strach pri večernej opekačke a „strašidelnej hre“ o Šípovej Ruženke. Tí čo „prežili“, sa na druhý deň zúčastnili sv. omše v saleziánskom noviciáte a potom sme navštívili miestne kúpalisko. Program bol unavujúci a preto takmer všetci vo vlaku naspäť pospali.

 • Škola v prírode

  Koncom mája sme boli v škole v prírode na Drienici. Mali sme pestrý program. Mali sme vynikajúce raňajky, obed a večeru. Chodili sme na prechádzky a všeličo sme tam videli: lanovky, maličkú jašteričku, ťažného koňa. Jedno popoludnie sme sa vozili na koňoch. Boli vycvičení, ale aj tak sme sa ich báli. Mali sme aj opekačku a diskotéku. Na diskotéke sme si našli kamarátky: jedna sa vola sa Miňka a druhá Viki. Na opekačku prišiel k nám pán učiteľ Peržeľ. Hral na harmonike a my sme spievali. Spievali sme o don Boscovi, všetci okolo nás urobili kruh a nám tlieskali.

  Informoval: žiaci 3.B

 • Deň mlieka v ŠKD

  Dňa 17.5.2018 deti v ŠKD slávili medzinárodný deň mlieka rôznymi aktivitami. Naša dobrá teta kuchárka nám uvarila kakao, ktoré všetkým deťom chutilo. Prostredníctvom interaktívnej tabule sa deti viac dozvedeli „Cestou mlieka“ o kravičkách, procese dojenia a spracovania mlieka. Každé dieťa si z domu prinieslo nejaký mliečny výrobok, na ktorom si tiež pochutilo.

  Informoval: Bc. Ľudmila Kocúrová

 • Krajské majstrovstvá v Prehadzovanej trojíc

  Na Majstrovstvách kraja v Prehadzovanej trojíc si vybojovali postup aj naši  žiaci tretieho a štvrtého ročníka.

  Záverečný turnaj o postup na Majstrovstvá Slovenska sa konal dňa 23.5.2018 v Prešove. Zúčastnilo sa ho 6 družstiev z celého prešovského  kraja. Naši žiaci si postup do finále nevybojovali  a v boji o 5. miesto vyhrali nad základnou školou z Prešova a získali tak celkove 5. miesto .

  Tím  tvorili :  Luboš Kaputa, Melánia Dreveňáková, Andrej Dreveňak, Tomáš Sivák a Richard Peta.

  Súťažiacim blahoželáme.

  Informoval: Ing.Mgr. Ján Kýpeť

 • Okresné kolo vo Vybíjanej

  Dňa 15.5.2018 sa dievčatá našej školy zúčastnili okresného kola vo Vybíjanej.

  Z okresu Bardejov bolo na súťaži osem základných škôl. V našej skupine B, v ktorej sme hrali my, sme porazili všetky družstvá a postúpili sme do finále, kde sme vyhrali nad 4.ZŠ Bartolomeja Krpelca a získali sme I.miesto. Týmto sme postúpili na krajské majstrovstvá vo Vybíjanej, ktoré sa budú konať v Humennom 28.5.2018.

   

 • Naša Záhrada - Our Garden

 • Kapušianský hrad

  30. apríla sme sa vybrali spoznať históriu Kapušianského hradu. Dopravným prostriedkom nám bol vlak a naše nohy. Keď sme boli  na jednom z nádvorí, učitelia nám porozprávali, ako sa žilo v dávnych dobách. Navštívili sme aj vyhliadkovú vežu. Mnohí z nás mali strach, ale zvládli sme to. Všetci sme mali v tento deň veľmi pekné zážitky - žiaci 4. - 6.ročníka.

  Informoval: Dávid Mihalik, IV.A

 • Oznam

  V stredu 9.5.2018  o 12,30 sa uskutoční zápis do materskej školy. Na zápis treba prísť s dieťaťom a priniesť so sebou rodný list a kartičku poistenca!

 • Malý futbal mladších žiakov v Bardejove

  Dňa 3. 5. 2018 sa žiaci ZŠ s MŠ bl. Zefyrína zúčastnili futbalového turnaja v malom futbale mladších žiakov základných škôl v Bardejove.

  V základnej skupine , v ktorej hrali s nami ZŠ Raslavice, ZŠ Dlhá Lúka a ZŠ Vimbarg, sme získali 3. miesto a do finále sme nepostúpili. Školu reprezentovali Š. Dreveňák, R. Bilý, L. Kaputa, L. Bystrý, T: Mihálik, O. Peta, A. Mihálik, Jozef Bilý a Vasil Šamko.

  Informoval: Ing.Mgr. Ján Kýpeť

 • Na McDonald´s Cupe štvrtý

  Aj tento rok sa naši žiaci zúčastnili 20. ročníka futbalového turnaja McDonald´s Cup 2017/2018. Z 13- tich škôl bardejovského okresu sa naši žiaci umiestnili na peknom 4. mieste. Úspešným finalistom futbalového turnaja blahoželáme.

   

  Informoval: Ing. Mgr. Ján Kýpeť

 • Prírodovedné múzeum

  V piatok (27.4.) sa žiaci 2.A a 3.A vybrali do prírodovedného múzea v Bardejove. Videli tam množstvo zaujímavých zvierat ktoré žili alebo ešte žijú v okolí nášho bydliska. Najviac ich zaujali dravce a obdivovali sme zaujímavé perie ktoré zdobilo vtákov. Po návšteve múzea sme sa osviežili zmrzlinou a prešli námestím.

  Informoval: Mgr. Petra Glittová

 • Planetárium Prešov

  Dňa 18.03.2018 sa žiaci 5.A triedy zúčastnili exkurzie vo Hvezdárni Prešov.

  Program vo hvezdárni sa začínal prezentáciou o slnečnej sústave, kde nám vysvetlili všetko o planétach slnečnej sústavy, o fázach mesiaca a dokonca aj to, prečo planéta Pluto nepatrí do slnečnej sústavy. Po prezentácii a krátkom videu sme sa presunuli do planetária, kde sme sledovali nočnú oblohu. Videli sme rôzne súhvezdia ako napríklad: veľký voz, malý voz, medvedica, pastier, orion, pes, drak, atď.

  Na záver dňa v Prešove sme sa zastavili v meste na pizzu, ktorá nám veľmi chutila. Cestou domov si ešte jeden žiak kúpil na pamiatku dreveného koníka.

 • Technické múzeum - exkurzia

  Vyučovanie počas dňa sme strávili cestovaním do Košíc. Čakala nás návšteva Technického múzea.

  A bolo to veľké prekvapenie a zábava, keď nám bolo dovolené hrať sa a skúšať všetky prístroje.

  Výstava mala množstvo hracích stolov, kde sme skúšali náš postreh. Videli sme veľa zaujímavých a zábavných predmetov, prístrojov a vďaka ochotnej sprievodkyni sme mohli všetko vyskúšať a overiť si princípy fyziky.

  Škola hrou  - je najlepší spôsob ako sa veľa naučiť a ešte aj zabaviť.

   

   

  Informoval: M.Petová, L.Bystrý , 6.A

strana:

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou bl. Zefyrína
  Poštárka 120A, Bardejov
 • +421 54 472 24 67

Fotogaléria