• Bardejovské divadlo v MŠ

• Dňa 24.4.2023 zavítalo k nám v dopoludňajších hodinách Bardejovské divadlo. Najmenších divákov z materskej školy prišli potešiť s najnovším predstavením Mačacia krajina. Deti sa zapájali do spevu a rozhovorov s hercami, pričom nezabudli ani na záverečný potlesk. Herci nakoniec pozvali deti na pódium, aby sa spoločne odfotografovali.

• Futbalový turnaj

• V piatok 14.4. si žiaci tretieho a štvrtého ročníka zasúťažili vo futbale. 5 družstiev zložených z chlapcov a dievčat bojovalo o výhru. Prvé tri miesta boli odmenené diplomom, perom a sladkosťou. Získať prvé miesto sa podarilo tímu s názvom Paríž zo 4.B triedy.

• Deň zeme v ŠKD

• Aj deti z Poštárky si z družiny pripomenuli deň Zeme. Počas týždňa vyrábali zemeguľu
            a panáčikov a rozprávali sa, ako chrániť našu planétu. V piatok keďže aj slniečko nám krásne svietilo aj počasie prialo sme sa rozhodli vyčistiť okolie našej školy . Deti mali dobrý pocit z vykonanej práce.

• Školský zbor v Kláštore v Bardejove

• V stredu  29.3.2023 sa náš detský zbor, ktorý spieva na školských sv.omšiach na Poštárke zúčastnil menšieho výletu. Navštívili sme našich kamarátov z CZŠ sv. Egidia a zaspievali sme na ich školskej omši v Kláštornom kostole. Predtým sa naši kamaráti modlili krížovú cestu, počas ktorej sme ich doprevádzali našim spevom. Svätú omšu slúžil náš pán riaditeľ otec Peter Varga. Na konci omše deti získali potlesk,  pán riadiťeľ sa nám poďakoval. Po sv. omši sme si urobili spoločnú foto a išlo sa na sladkú odmenu. Spolu s našimi hudobníkmi a otcom Petrom sme išli na teplý čaj a výborný cheecake do kaviarne Tvoj deň. Ďakujeme nebeskému Otcovi za všetky dary a talenty, ktoré do nás vložil a do našich detí.

• Oznam

• Riaditeľ Základnej školy s materskou školou bl. Zefyrína oznamuje, že dňa 13.4. - 14.4.2023 sa uskutoční zápis do 1. ročníka ZŠ v čase od 8.00 - 12.00 h.

• Slovensko bez drog

• Dňa 23.3.2023 sa žiaci štvrtého ročníka zúčastnili besiedky s názvom Slovensko bez drog, kde im pán Kováč z tejto dobrovoľníckej organizácie porozprával o drogách. Žiakom priblížil, čo všetko sa berie ako droga, čo to znamená drogovo závislý, aké drogy poznáme. Na praktickej ukážke vysvetlil, ako sa človek stane drogovo závislým a ako ťažko sa z toho potom človek dostáva. Vysvetlil im, že drogovo závislým sa stane ten človek, ktorý je bez cieľov, človek, ktorý zažíva neustály smútok. Čiže najdôležitejším je, aby si človek stanovil svoj cieľ, ktorý chce v živote dosiahnuť. Ak sa mu to podarí, zažíva pocit šťastia a vtedy nepotrebuje drogu, ktorá by mu tento pocit nahradila. Žiaci po prednáške odchádzali plní pocitov a hlavne s úlohou, stanoviť si svoj životný cieľ.